Siuntų siuntimas į ne ES šalis

Turbūt jau esate girdėję, kad jei siuntas siunčiate Europos Sąjungoje, nėra taikomos jokios siuntų muitinimo procedūros. Tačiau viskas pasikeičia tuomet, kai siuntą norima išsiųsti į ne ES šalį. Todėl jei jūs šiuo metu galvojate pradėti vykdyti el. prekybą ir esate numatę, kad daugiausiai prekių turėtų įsigyti ne Europos Sąjungos šalyse gyvenantys pirkėjai, jums vertėtų labai gerai apgalvoti būsimas procedūras ir susipažinti su visa bendrąja tvarka.

Visų pirma atminkite, kad tuomet, kai siuntą siųsite į ne ES šalį, kartu turėsite siųsti ir sąskaitą, kuri bus skirta muitinei. Tokioje sąskaitoje privalo būti pateikta pagrindinė informacija, nusakanti siunčiamą siuntą, t.y. kas sudaro siuntą ir kokia yra siuntimo priežastis. Visas šis siuntos aprašymas, kuris skirtas muitinei, turi būti labai išsamus, nes priešingu atveju siunta gali būti sulaikyta muitinėje, taip ir nepasiekiant adresato. Be to, jei siuntos duomenys bus klaidingi ar jų nepakaks, gali atsirasti ir papildomų mokesčių. Todėl akivaizdu, kad yra labai svarbu užtikrinti teisingų duomenų pateikimą.

Žinoma, visa siuntos muitinimo procedūra ir muitinimui taikomi mokesčiai skiriasi priklausomai nuo konkrečios šalies, todėl prieš siųsdami siuntas jūs turėtumėte pasidomėti, kaip visa tai vyks ir kokia bus siuntos muitinimo procedūros kaina.

Taip pat būtina nepamiršti ir apie siuntos eksporto deklaraciją bei EORI kodą. EORI kodas yra Ekonominių operacijų vykdytojų registracijos ir identifikavimo kodas. Šis kodas jums bus suteikiamas visam laikui. Bet kuriuo atveju, kartu jūs visuomet privalote nurodyti ir labai tikslius siuntos gavėjo duomenis. Jei siuntas į atitinkamą ne ES šalį jūs siųsite pirmą kartą, visuomet yra naudinga iš anksto pasidomėti, kokių duomenų paprastai reikalauja tokios šalies muitinė. Taip pat turėsite nurodyti ir kokia yra siuntos vertė (kartu pateikiant ir tai pagrindžiančius dokumentus).

Taigi, kai siuntiniai siunčiami ne tik šalies viduje ir ne tik į Europos Sąjungai priklausančias šalis, būtina gerai įvertinti visus papildomus siuntų siuntimui tenkančius kaštus. Jei vykdysite el. prekybą, tai taps ypač svarbiais veiksniais, nulemiančiais prekių siuntimo kainą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *